SAŅEMTS APSTIPRINĀJUMS SIA JĒKABPILS AUTOBUSU PARKA PROJEKTAM

SAŅEMTS APSTIPRINĀJUMS SIA JĒKABPILS AUTOBUSU PARKA PROJEKTAM

29.Jūlijs, 08:25, 2022 Aija Vetere

SIA Jēkabpils autobusu parks 12.jūlijā ir saņēmis no Centrālās  finanšu un līguma aģentūras apstiprinājuma lēmumu ar nosacījumu projekta iesniegumam Nr. 4.5.1.2/22/I/003 “Videi draudzīgu autobusu iegāde Jēkabpils pilsētai 4”, kura ietvaros uzņēmumam būs iespēja nomainīt vēl divus sabiedriskā transporta autobusus.

Jēkabpils pilsētas sabiedriskā transporta maršrutus, sākot ar 2022. gada 1. martu, izpilda SCANIA, VOLVO, NEOPLAN un MERCEDES BENZ markas autobusi, kā arī kopš 2019. gada iegādātie 10 videi draudzīgie SOR markas autobusi.

Ņemot vērā, ka SCANIA autobusu izlaiduma gads ir 1999. gads, uzņēmumam piešķirtais finansējums palīdzēs atjaunot esošo autoparku un nodrošināt pilsētas iedzīvotājiem un viesiem komfortablāku pārvietošanos. Turklāt jauno autobusu iegāde ļaus izpildīt arī pašvaldībām uzliktos pienākumus - valstspilsētas teritorijās izmantotajā sabiedriskajā transportā izmantot vismaz 50% tādu transportlīdzekļu, kuros izmanto atjaunojamo enerģiju. Pēc divu jauno autobusu iegādes Jēkabpils pilsētas teritorijā tiks izmantoti 71% autobusu, kas atbildīs minētajām prasībām.

Kopējās projekta izmaksas sastādīs 481 497 eiro, kur  353218 eiro tiek plānoti no Kohēzijas fonda finanšu avotiem, bet pārējās izmaksas finansēs uzņēmums no saviem līdzekļiem.