Jaunie autobusi ir gatavi darbam

Jaunie autobusi ir gatavi darbam

5.Marts, 11:16, 2019 Administrators

SIA “Jēkabpils autobusu parks” (JAP) ir saņēmis plānotos septiņus  ar saspiesto dabasgāzi darbināmus  SOR markas autobusus. Tos piegādāja AS “Balti Bussi Grupp”, ar kuru  JAP noslēdza līgumu pērnā gada vasarā.   Autobusi iegādāti programmas “Izaugsme un nodarbinātība” prioritārā virziena “Pāreja uz ekonomiku ar zemu oglekļa emisijas līmeni visās nozarēs” specifiskā atbalsta mērķa “Attīstīt videi draudzīgu sabiedriskā transporta infrastruktūru (autobusi)" ietvaros”, projekta līguma nr.4.5.1.2/17/I/003, ietvaros.

Februārī kopā ar piegādātājfirmas pārstāvjiem ir pabeigti darbi pie papildaprīkojuma uzstādīšanas, kas ļaus jaunajos autobusos drošāk justies gan pasažieriem, gan vadītājiem, -  salonos ir uzstādītas četras videokameras, kas apvienotas ar monitoru pie vadītāja, autobusu vadītājiem nodrošināti ērtāki sēdekļi ar pneimatisko atsperojumu un pagalvi, roku balstiem un trīs punktu drošības jostu, telemātikas sistēma, kas ļaus analizēt autobusu vadītāju braukšanas stilu, kā arī pasažieru komfortablai braukšanai uzstādīti kondicionieri.

  • Mums ir atlicis sagaidīt akceptu no Centrālās finanšu un līgumu aģentūras, tad arī varēsim laist jaunos autobusus pilsētas maršrutos. Ceram, ka tas būs jau aprīļa sākumā, - rezumē Aija Vetere.

Autobusi ir iegādāti par Eiropas Savienības fonda līdzekļiem 1,1 miljona eiro apmērā ar 300 000 eiro līdzfinansējumu no JAP budžeta.