SIA “Jēkabpils autobusu parks” autobuss nobraucis miljonu kilometru

SIA “Jēkabpils autobusu parks” autobuss nobraucis miljonu kilometru

11.Oktobris, 11:18, 2017 Administrators

SIA “Jēkabpils autobusu parks” šoferis Jānis Klementjevs, pirmdien veicot reisu ar SCANIA markas autobusu 3.maršrutā Jēkabpilī, piedzīvoja mirkli, kad autobusa spidometrs uzrādīja 1 000 000 kilometru nobraukumu. Šo faktu pieturā “Kurzemes iela” šoferis paziņoja arī autobusa pasažieriem, kuri izteica apsveikumus un  vēlējumu ripot vēl daudzus gadus.

Tā ir tāda mistiska sajūta, kad redzi – uz spidometra rindā sastājas seši deviņnieki un tad reizē nomainās uz nullēm, - atzīst pieredzējušais šoferis un nosmej - mēs ar autobusu jūtamies vienādi – autobus vēl nenoraksta, un mani arī vēl nē.

Jānis Klementjevs atceras, ka ar šo autobus sācis braukt 2012.gadā, kādi 200 000 kilometru pa pilsētas ielām esot nobraukti. - Pieradis esmu pie šī autobusa, sajūtu  kā savējo. Ja apsēdies citā, ir pavisam savādāk. Mums, šoferiem, ir ļoti svarīgi, kāds ir pārinieks. Man ar to ir paveicies, otrs šoferis ir Valdis Maslobojevs.  Pēc viņa maiņas man ir sajūta, it kā pats tikko būtu braucis.

Kas jādara šoferim, lai autobuss kalpotu ilgi? Jānis Klementjevs spriež, ka šoferim visu laiku ir jāseko līdzi autobusa tehniskajam stāvoklim. Lielu problēmu gan neesot bijis, bet ar sīkākām tiek galā Autobusu parka meistari, jo uzņēmumā ir sava remontbāze. - Šis autobuss ir stiprs, kalpos vēl ilgus gadus, pasažieri var būt droši, ka nekādas ķibeles ceļā negadīsies.   

Uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Jānis Ščerbickis sacīja, ka SCANIA markas autobusi ir iegādāti jau lietoti un ar diezgan lielu nobraukumu, tomēr, pienācīgi uzturēti, joprojām ir labā tehniskā stāvoklī. Uzņēmuma vadītājs atcerējās, ka agrāk, kad Autobusu parks iepirka jaunus autobusus, šoferi, kuri sasniedza miljona kilometru nobraukumu, tika sveikti un godināti. - Izskatās, ka pie šīs  tradīcijas varēsim atgriezties un atkal sveikt šoferus – miljonārus, jo Autobusu parks ir  iegādājie un drīzumā vēl iegādāsies  vairākus jaunus autobusus.