SIA Jēkabpils autobusu parks” iegādāsies vēl divus videi draudzīgus autobusus

SIA Jēkabpils autobusu parks” iegādāsies vēl divus videi draudzīgus autobusus

9.Septemrbis, 14:10, 2021 Administrators

SIA “Jēkabpils autobusu parks” iepirks vēl divus videi draudzīgus autobusu, kuru dzinējus darbina saspiestā dabasgāze. Autobusus nākamā gada februārī piegādās AS “BALTI  BUSSI GRUPP”, ar kuru Autobusu parks jau ir noslēdzis pirkuma līgumu “Videi draudzīgu autobusu iegāde Jēkabpils pilsētai 2”.

 – Mēs ceram, ka  jauni, ērti un droši autobusi būs labs stimuls daudziem aizvien biežāk izvēlēties sabiedrisko transportu, savus braucamos atstājot mājās. Tā katrs varētu dot savu artavu, saglabājot tīrāku vidi un atslogojot pilsētu no pieaugošās satiksmes plūsmas, -  skaidro uzņēmuma Pārvadājumu daļas  vadītāja Aija Vetere. – Jaunajos autobusos vadītāju darbu atvieglos krēsli ar pneimatisko atsperojumu un trīs punktu drošības jostas, darbosies  arī automātiskā pasažieru uzskaites sistēma. Autobuss priekšpusē un sānā būs aprīkots  ar skaidri salasāmām maršruta zīmēm, kas būs labi saskatāmas   dažādos laikapstākļos un diennakts stundās.

Autobuss tiks iegādāts, īstenojot programmas „Izaugsme un nodarbinātība” prioritārā virziena „Pāreja uz ekonomiku ar zemu oglekļa emisijas līmeni visās nozarēs” specifisko atbalsta mērķi „Attīstīt videi draudzīgu sabiedriskā transporta infrastruktūru (autobusi)”.

“Videi draudzīgu autobusu iegāde Jēkabpils pilsētai 2” līguma summa bez pievienotās vērtības nodokļa ir  464 000 eiro, no kuriem ES finansējums ir 329 290 eiro, bet uzņēmuma līdzfinansējums -  134 710 eiro.