Saņemti pirmie ar dabasgāzi darbināmie autobusi

Saņemti pirmie ar dabasgāzi darbināmie autobusi

21.Janvāris, 09:39, 2019 Administrators

SIA “Jēkabpils autobusu parks” ir saņēmis pirmos divus  ar saspiesto dabasgāzi darbināmus  SOR markas autobusus, kurus pēc vasarā noslēgtā līguma piegādāja AS “Balti Bussi Grupp”.   Autobusi iegādāti programmas “Izaugsme un nodarbinātība” prioritārā virziena “Pāreja uz ekonomiku ar zemu oglekļa emisijas līmeni visās nozarēs” specifiskā atbalsta mērķa “Attīstīt videi draudzīgu sabiedriskā transporta infrastruktūru (autobusi)" ietvaros”, projekta līguma nr.4.5.1.2/17/I/003, ietvaros.

Priecājamies, ka drīzumā pilsētas ielās kursēs pilnīgi jauni videi draudzīgi autobusi, kuros paredzētas 33 sēdvietas un vieta invalīdu un bērnu ratiņiem. Vienlaicīgi pēc tehniskajiem parametriem autobusā ir atļauts pārvadāt 74 pasažierus. Autobuss ir aprīkota ar gaismas tablo, kurā būs redzama informācija par pieturām maršrutā. Tas būs labs palīgs iebraucējiem, kuri nepārzina mūsu pilsētu un pieturvietas maršrutos. Lielāku drošību braucējiem un autobusa vadītājam garantēs novērošanas kameras, kuras ir uzstādītas ikvienā jaunajā autobusā, - skaidro uzņēmuma vadītāja vietniece Aija Vetere.

Kopumā uzņēmums iepērk septiņus autobusus, atlikušos piecus pēc līguma paredzēts piegādāt līdz janvāra beigām. Pirkuma kopējā summa ir tuvu 1,4 miljoniem eiro, no kuriem gandrīz 1,1 miljons eiro ir Eiropas Savienības fonda līdzekļi, bet 300 000 – uzņēmuma līdzfinansējums.