No 14. oktobra mutes un deguna aizsegs obligāti jālieto arī autoostās

No 14. oktobra mutes un deguna aizsegs obligāti jālieto arī autoostās

15.Oktobris, 10:18, 2020 Administrators

Lai ierobežotu Covid-19 infekcijas izplatību, Ministru kabinets ir nolēmis, ka līdz 6. novembrim mutes un deguna aizsegi ir obligāti lietojami ne tikai sabiedriskajos transporta līdzekļos, bet arī autoostās un citās sabiedriskās apkalpošanas vietās. 

Mutes un deguna aizsegs var būt medicīniskā un higiēniskā sejas maska vai  sejas vairogs. Maskai ir jābūt cieši pieguļošai, tā lietojama atbilstoši instrukcijai.  Šalles, lakati, džempera apkakles  un citi līdzkļi šoreiz netiek uzskatīti par pietiekami drošu aizsegu.

SIA „Jēkabpils autobusu parks” aicina ikvienu pasažieri rūpēties par savu  un apkārtējo drošību – izvērtēt brauciena nepieciešamību, pārvietoties ar autobusu laikā, kad ir mazāka pasažieru plūsma, biļetes iegādāties internetā vai izmantot bezskaidras naudas norēķinus, ievērot distancēšanos un autobusā ieņemt sēdvietas pamīšus. Tāpat lūgums neieņemt sēdvietas autobusa vadītāja tuvumā.

 Rūpējoties par pasažieru drošību, uzņēmumā ik dienu tiek veikta autobusu mitrā uzkopšana un dezinfekcija, īpaši apstrādājot virsmas, kuras pasažieri skar biežāk.