Jēkabpilī taps saspiestās dabasgāzes un degvielas uzpildes stacija

Jēkabpilī taps saspiestās dabasgāzes un degvielas  uzpildes stacija

1.Oktobris, 11:42, 2018 Administrators

Jēkabpils pilsētas pašvaldība ir piešķīrusi apbūves tiesības SIA „RENERGY LATVIA”, kura plāno Jēkabpilī, zemes gabalā Varoņu ielā 10, izbūvēt saspiestās dabasgāzes un degvielas uzpildes staciju.

SIA „Jēkabpils autobusu parks” (JAP) direktora vietniece Aija Vetere atzīst, ka šis infrastruktūras objekts pilsētā kalpos daudzu autovadītāju ērtībām, bet īpaši nozīmīga topošā degvielas uzpildes stacija būs Autobusu parka attīstībā un ikdienas darbā, jo pēc dažiem mēnešiem uzņēmums saņems septiņus jaunus, ar saspiesto dabasgāzi darbināmus  SOR markas autobusus. Tie tiks iegādāti programmas “Izaugsme un nodarbinātība” prioritārā virziena “Pāreja uz ekonomiku ar zemu oglekļa emisijas līmeni visās nozarēs” specifiskā atbalsta mērķa “Attīstīt videi draudzīgu sabiedriskā transporta infrastruktūru (autobusi)" ietvaros”, projekta līguma nr.4.5.1.2/17/I/003, ietvaros.

Līgumu par autobusu piegādi JAP noslēdza ar AS “Balti Bussi Grupp” šī gada jūnijā. Paredzamais autobusu piegādes termiņš ir 2019.gada janvāris. Jaunie videi draudzīgie autobusi tiks izmantoti pasažieru pārvadājumiem  Jēkabpils pilsētas maršrutos. Pirkuma kopējā summa ir tuvu 1,4 miljoniem eiro, no kuriem gandrīz 1,1 miljons eiro ir Eiropas Savienības fonda līdzekļi, bet 300 000 – uzņēmuma līdzfinansējums.